RZECZKA

 

Miejscowość położona w pobliżu Walimia w Sudetach Środkowych w paśmie Gór Sowich u podnóża najwyższego i bardzo malowniczego wzniesienia Wielkiej Sowy (1014 m n.p.m). Jest to pięknie położona wieś o długości około 3 km, rozciągająca się między Walimiem (590 m n.p.m.) a Przełęczą Sokolą (750 m n.p.m.), która oddziela Masyw Wielkiej Sowy od Masywu Włodarza.

W okresie zimowym Rzeczka jest doskonałą bazą narciarską oraz snowboardową z malowniczo położonymi wyciągami narciarskimi oraz trasami o różnym stopniu trudności, zarówno dla wytrawnych entuzjastów "białego szaleństwa" jak i dla tych, którzy w tym sporcie stawiają dopiero pierwsze kroki.

 

W okresie letnim Rzeczka jest znakomitą bazą wypadową na turystyczne szlaki piesze i rowerowe Gór Sowich. Atrakcjami są m.in. Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Zapora Wodna na Jeziorze Bystrzyckim, Kudowa Zdrój i okolice, Góry Stołowe, Skalne Miasto w Czechach i wiele innych.

 

Na miejscu (ok. 1,5 km od "Warszawianki") - największą i niespotykaną w żadnym innym regionie Polski atrakcją jest Kompleks Riese (Olbrzym): sztolnie w Walimiu oraz w Osówka k/Głuszycy.

Atrakcje okolicy

ATRAKCJE TURYSTYCZNE GÓR SOWICH 

 

* Kompleksy Riese (Rzeczka-Walim, Osówka k/Głuszycy,Włodarz, Sierpnica);

 

* Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim,

 

* Zapora Wodna na Jeziorze Bystrzyckim - zabytek techniki;

 

* Zamek Książ pod Wałbrzychem,

 

* Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie;

 

* Opactwo Cystersów w Krzeszowie;

 

* Zagórze Śląskie;

 

* Forty w Srebrnej Górze;

 

* Sanktuarium Maryjne w Wambierzycach;

 

* Kaplica Czaszek w Czermnej;

 

* Twierdza w Kłodzku;

 

* Szczeliniec Wielki i Błędne Skały w Górach Stołowych.